Turnaj v miniházené 4+1

Dne 23. 5. 2023 se žáci druhých a třetích tříd mirošovské školy zúčastnili přátelského turnaje v miniházené 4+1.

Po covidové pauze se jednalo o první turnaj házené, který byl pro všechny žáky premiérou. Nikoho tedy nepřekvapí, že se na něj všichni velice těšili a měli proč. Chlapci i dívky předvedli skvělé výsledky a zároveň se u toho velmi dobře pobavili.

Celkem se turnaje zúčastnily 4 základní školy: ZŠ Mirošov, ZŠ Dobřív, ZŠ Karla Vokáče ( Strašice) a ZŠ T. G. Masaryka (Rokycany).

První část byla zaměřena na rozcvičení a seznámení žáků se hrou a s jejími pravidly. Následovala utkání, kde žáci bojovali ze všech sil.

Naši školu reprezentovali: Štěpán Pražák (3.B), František Liška, Matyáš Hrachovec, Šimon Heindl, Lukáš Třeška (3. A). Nikol Peroutková, Karel Kapoun (2.B), Tereza Čejková, Sofie Hudecová (2.A).

Nutno podotknouti, že žáci měli, tento rok, možnost seznámit se s házenou za pomoci reprezentantky Evy Mancelari a Jana Šmrhy. Ti si pro  první stupeň naší školy připravili ukázkové hodiny.