Zápis do prvních tříd

Letošní zápis do prvních tříd se konal v týdnu od 26. 4. do 30. 4. 2021 a proběhl online formou v souladu s opatřeními vydanými MŠMT a v souladu s právními předpisy.

Rodiče, kteří se online formou zaregistrovali na serveru onlinezapisy.cz, obdrželi foto návod a přihlašovací údaje do aplikace Microsoft Teams. V určený čas se paní učitelka online spojila s rodičem a dítětem. Po následném úvodním rozhovoru plnil předškolák zábavné úkoly. Jednalo se o poznávání zvířat a jejich mláďat, o rozlišení čísel, písmen, geometrických tvarů a barev.

Po vyprávění pohádky se porovnávaly číslice a nakonec paní učitelka zhodnotila výkon dítěte. Rozloučení probíhalo v duchu společného setkání v novém školním roce 2021/2022. Do dvou prvních tříd bylo přijato 35 dětí.

Zápis se velmi vydařil. Svědčí o tom i následné hodnocení rodičů v dotazníku. Zde jsou některé z jejich názorů:

,,Paní učitelka měla perfektně připravené úkoly a syna to moc bavilo. Po slovech paní učitelky se cítil důležitě jako školák. Moc děkujeme za tuto možnost. Bylo to super.“

,,Online zápis mě i mého syna velice mile překvapil, vše probíhalo bez větších problémů. Paní učitelka byla skvělá. Jsme moc rádi, že jsme se mohli setkat s paní učitelkou alespoň touto formou, když osobně ve škole je to momentálně nemožné. Hodnotím zápis na výbornou.“

,, Zápis byl rychlý, stručný a malá se díky tomu strašně těší do školy. Paní učitelka byla moc milá. Děkujeme.“

,, Úžasný, pro dceru zážitek na celý život, připravenost paní učitelky na vysoké úrovni.“

,, Není nad osobní přítomnost, ale v současné situaci je online zápis bohužel nutnost. Takže za současné situace hodnotíme na výbornou. Ve srovnání s „klasickým“ je to nic moc.“

Budoucí prvňáčci nepřišli ani o tradiční odměny ze zápisu. Dárečky byly doneseny do školek, kde jim je rozdaly paní učitelky z MŠ.

Nutno podotknout, že online zápis není bezchybný. Občas se objevil i problém, který se paní učitelky snažily co nejrychleji vyřešit. Někde došlo ke kombinaci několika technologií např. MS Teams a telefonu nebo WhatsApp. U zápisu bylo veselo a doufáme, že rodiče budou na tento den vzpomínat s úsměvem.

Mgr. Ivana Szobonyová a Mgr. Lenka Hahnová (učitelky budoucích prvních tříd)

Školní aktuality