Velikonoce u Včeliček

Oslavy svátku jara, tedy Velikonoce, se slavily i u nás v mateřské škole. Spolu s dětmi, jsme si prošli velikonočními tradicemi a zvyky. Děti se naučily velikonoční básničku a vyzkoušely si řechtání. Postupně celý týden se seznamovaly s názvy velikonočních dní a vyráběly různé dekorativní předměty, jako velikonoční kuřátka, zajíčky, slepičky a kraslice. Společně si taky ozdobily perníčky a pochutnaly si na velikonočním beránkovi. Naučily se také plést pomlázku, se kterou chlapci po třídě chodili koledovat, aby děvčata zůstala po celý další rok zdravá a silná a na oplátku dostávali chlapci koledu. Velikonoční tradice jsme ukončili probuzením velikonočního zajíčka. Celý týden děti velice rády spolupracovaly a nenásilnou formou se seznámily s tradicemi, které se vážou k tomuto ročnímu období.

Školní aktuality
WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner