Halloween a Dušičky u Sluníček

Jeden z podzimních týdnů patřil, u nejmladších dětí v MŠ, k seznámení s tradicí dušičkového světélkování a oslavě tohoto svátku v jiných částech světa. Děti si vyrobily lucerničky, ve kterých zažehly plamínek pro všechny dušičky, které se chtějí dostat do nebe. Seznámily se s koloběhem života, s kostelem, který si prohlédly na náměstí a se hřbitovem, jako místem posledního odpočinku našich předků. Další část týdne patřila svátku dýní, halloweenu. Děti si vyzkoušely
práci s těstem, které vyválely a vykrájely do tvaru dýniček. Lžícemi společně vydlabaly velkou dýni, kterou zručně dozdobily vrtačkou. Oblékly si kostýmy a vyrazily na obchůzku MŠ. Naučily se tradiční říkanku “Koledu, nebo něco provedu,, a dostaly od pedagogů sladkou odměnu. Závěr týdne patřil reji masek s balónkovým tanečkem, který byl hezkou tečkou, za společně prožitými svátky.

Předchozí

WordPress cookie plugin od Real Cookie Banneru