Den s Lesy ČR

Lesy české republiky připravily pro děti z mirošovské školy v minulých letech několik velice úspěšných akcí. Když jsme byli požádáni Ing. Pavlem Šeflem, lesním pedagogem, abychom sbírali žaludy a semena lípy srdčité, souhlasili jsme.

V pondělí 17.10. 2022 vyjel celý 1. stupeň ZŠ Mirošov na Kornaticko sbírat žaludy, zde nás čekali čtyři pracovníci Lesů ČR  s prázdnými pytli, kyblíky a připraveným ohništěm. Než se děti daly do sběru, dozvěděly se zajímavosti o různých lesních  stromcích a o zvířatech. Žáci pilně sbírali a po práci je čekalo opékání špekáčků.

Akce se zúčastnilo 148 dětí a 15 dospělých. Bylo sebráno 180 kg žaludů, které poputují do Semenářského závodu Lesů ČR v Týništi nad Orlicí.

Dětem se ani nechtělo z lesa odjíždět. Tak moc byly spokojeny.

Děkujeme Lesům ČR a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Ivana Szobonyová

WordPress cookie plugin od Real Cookie Banneru