BAREVNÝ ROK

Mateřská škola v tomto školním roce připravila pro děti vzdělávací program s názvem Barevný rok. Skládá se ze čtyř bloků připomínající roční období a zároveň děti provází říší barev, které si každý měsíc společně prožijí. Září bylo ve znamení hnědé barvy. Děti i pedagogové se oblékli do hnědého oblečení a přinesli si řadu předmětů a hraček této barvy. Tříděním, hledáním v prostoru a přiřazováním předmětů k obrázkům si děti procvičily orientaci ve třídě, ale i předmatematické představy. Jemnou motoriku si rozvíjely při zdobení čokoládových muffinů a obarvily si odlitky bábovek ze sádry a vymodelovaly ježky. Dále si vyzkoušely jednoduchý pokus s překrýváním různobarevných sklíček. Při tomto pokusu děti zjistily, že překrytím červené a zelené barvy vznikne hnědá. Při pobytu venku měly děti za úkol vyhledávat přírodniny, které jsou zbarvené do hněda a vytvořily krásné společné obrázky. Hnědá byla všude kolem nás a moc nás zaujala. Proto se už nyní těšíme, jaká další dobrodružství nás čekají příští měsíc při cestováním barevným rokem.