Využití moderních technologií ve výuce výtvarné výchovy

Kreslíte rádi? Máte rádi animované filmy? Naše třída je miluje, a proto jsme se podívali, jak je možné obrázky z výtvarné výchovy rozpohybovat.

První vyučovací hodinu jsme začali kreslit obrázky našich oblíbených komiksových postaviček. Objevila se obrovská škála postaviček – princezna Rebelka, Harry Potter, Spongebob v kalhotách a spousta další. Následně jsme si obrázky nafotili do školních telefonů a poslali je paní učitelce.

Další hodinu jsme se pustili do samotné animace. Každý žák si vyzkoušel, jak obrázky do aplikace vložit a využít různý druh pohybů. Princezny tancovaly, Harry boxoval a Mickey Mouse nám mával z obrazovek počítače.

Tato aktivita nás velice bavila. Moc jsme si ji užili. Věřím, že i další připravené hry a projekty nás budou těšit.